RD-2-15-960-1 - Zebra 2" x 1.5" Direct Thermal Labels
Brand :
(No reviews yet) Write a Review
Price Per Case:
SKU:
RD-2-15-960-1
Availability:
✅ In Stock!
Label Width:
2.00 inches
Label Length:
1.50 inches
Printer Type:
Zebra Desktop Printers (1" Core)
Label Type:
Direct Thermal (no ribbon)
Frequently Bought Together
RD-2-15-960-1 - 2.00" x 1.50" Direct Thermal Paper Labels for Zebra desktop printers
Compatible with Zebra Desktop Printers including ZD Series and GX|GK|GC Series
Label Size (W x H): 2.00” x 1.50"
Material: White Direct Thermal Paper Labels with Permanent Adhesive
Suggested Ribbon:  No Ribbon (This label does not use a ribbon)
Perforations Between Each Label: Yes
Labels Per Roll: 960
Rolls Per Case: 12
Core Size: 1"
Outer Diameter: 5"
Wind Direction: Labels Wound Out
Printer Sensing: Gap
Additional Information: Direct Thermal Labels vs. Thermal Transfer Labels
Label Width:
2.00 inches
Label Length:
1.50 inches
Printer Type: